Göğüs Estetiği

Meme Dikleştirme

Memeler, her zaman dişiliğin simgesi olarak görülmüştür. Vücutla uyumlu, dik ve diri memeler kadın güzelliğinin tamamlayıcısıdır ve kişilerin özgüvenini artırır. Memeler, zaman içinde, doğum, emzirme, kilo alıp verme ya da kalıtsal nedenlerle şeklini kaybedebilir ya da sarkabilir. Bu durum birçok kadın için bir hoşnutsuzluk kaynağıdır. Deri fazlalıklarının alınarak meme konturunu çevreleyen dokunun sıkılaştırılması ve memelerin dikleştirilerek yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan ameliyata meme dikleştirme ameliyatı adı verilir.

Meme Büyütme

Meme estetiği tüm dünyada kadın güzelliğinin ayrılmaz bir parçası olarak görülür. Bu sebeple, her iki memenin eşit hale getirilmesi veya hacminin artırılması için yapılan meme büyütme operasyonu tüm dünyada en yaygın estetik ameliyatlardan biridir. Bu kadar sık tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri de ameliyatın kişilerin görünümünde bir değişime neden olarak, bireyin kendine güvenini artırmasıdır. Meme büyütme ameliyatlarında memenin arkasına yerleştirilen meme protezleri sayesinde meme çevresi ölçüsü birkaç sütyen ölçüsü artırılabilir. Hastanın sarkıklıkla ilgili bir şikayeti varsa, meme protezi ile memeler büyütülürken aynı anda meme dikleştirme de ameliyatı da uygulanabilir.

Meme Küçültme

Kadınlarda meme dokusunun büyümesinin sebebi kalıtsaldır. Hamilelik, emzirme ve kilo alıp verme gibi durumlar memelerdeki büyüklüğün ve sarkmanın artmasına yol açar. Memeler gereğinden fazla büyüdüğünde kadınlarda hem estetik sorunlara hem de boyun, sırt ve omuz ağrıları, fiziksel aktivitelerin kısıtlanması, istenilen kıyafetlerin giyilememesi, sütyen askısının omuzda yarattığı şekil bozukluğu gibi rahatsızlıklara neden olur. Meme küçültme ameliyatının amacı, kişilerin eşit büyüklükte ve formda memelere sahip olmasını sağlamak, bu konudaki estetik kaygıları ortadan kaldırmak ve fiziksel şikayetleri çözümlemektir.

Meme Rekonstrüksiyon

Kadınlarda en çok görülen kanser türü meme kanseridir. Bu hastalığı atlatan kadınlarda, memeden tümörlü dokunun alınması ya da kimi zaman memenin tamamının alınması gerekebilir. Bu durum bazı travmatik sonuçları ortaya çıkarabilir. Kişiler kendilerini eksik hissedebilir ya da yeteri kadar kadınsı görünmediklerini düşünebilirler. Meme kanseri nedeniyle memenin bir kısmının ya da tamamının alınmasına masteknomi ismi verilir.

Meme rekonstrüksiyonu ameliyatları masteknomi ameliyatları sırasında da yapılabilir ve kişilerin meme kaybının etkilerini atlatabilmeleri için faydalı olabilir.

Jinekomasti (Erkek Meme Küçültme)

Jinekomasti; erkekte kadın tipinde meme dokusu oluşmasıdır, yani erkeklerin göğüslerinin kadınsı bir hal almasıdır. Jinekomasti erkek nüfusunun % 50’sin de gözlebilen bir sorundur. Erkeklerin vücutlarını kadınsılaştırdığı için ruhsal durumlarını kötü yönde etkiler ve özgüven kaybına sebep olabilir.

Hemen İletişime Geçin...

Türkiye'de almak istediğiniz tedaviniz için bizimle iletişime geçin. Tedaviniz için yapılması gereken her konuda sizlere yardımcı olalım.