Saç Estetiği

Saç Ekimi

FUE SAÇ EKİMİ

Fue saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin fue ismi verilen bir yöntemle alınması ve saçsız alana transfer edilmesidir. 2004 yılından beri uygulanan bir teknik olan Fue yöntemi, teknolojik gelişmelere son derece açık bir teknik olup, uygulanmaya başlandığı günden beri geliştirilmeye devam etmiştir. Fue tekniğinde saç kökleri, “verici alan” olarak isimlendirilen saçın arka kısmından 0,7-1 mm’lik mikro motor uçları yardımıyla tek tek alınır ve saçın seyrek olduğu bölgeye dikilir. “Verici alan” dan çıkarılan her kök, 2’li ya da 3’lü saç hücreleri içerir ve bu ünitelere greft adı verilir. Her hastanın ne kadar grefte ihtiyaç duyacağına, doktorunuz operasyon öncesinde yapılacak muayenede karar verir.

KALEM YÖNTEMİ – DHI SAÇ EKİMİ

Kalem Yöntemi (Implanter Pen Technique) ya da DHI (Direct Hair Implantation), FUE Yöntemi ile alınan köklerin kalem (Implanter) aracılığıyla cilde enjekte edilmesidir. Saç ekimi alanındaki daha gelişmiş, başarılı, acısız ve hızlı iyileşme sürecinin yaşandığı bir yöntemdir.

Kaş Ekimi

Kaşlarımız da aynı saçlarımız gibi dışsal ya da kalıtsal faktörlerden etkilenir, zayıflar, cansızlaşır ve dökülebilirler. Bunun yanında kaşları doğuştan olmayan ya da herhangi bir sebepten dolayı kaşları zarar gören kişiler azımsanmayacak sayıdadır. Kaşlarımızın eksikliği ya da cansızlığı, estetik açıdan yüzümüzde istenmeyen bir görüntü yaratabilir. Kaş ekimi bu gibi problemleri çözmek için yapılan bir uygulamadır.

Sakal Ekimi

Sakal ve bıyık, erkek görünümünü tamamlayan önemli aksesuarlardır. Yüzün mizacını değiştirerek, ifadesini tamamlar, erkeksi bir görünüm yaratırlar. Köselik, genç görünmek bir avantaj gibi algılansa da, erkeksi görünümünde eksiklik hissedenler ve bunu psikolojik bir problem haline getirenler için sıkıntılı bir durum olabilmektedir. Diğer taraftan, yanık izleri ya da diğer yara izleri sakal-bıyık bölgesinde kayıplara yol açar ve bu durum kişileri ciddi ölçüde rahatsız edebilir.

Bıyık Ekimi

Ülkemizde bıyık, erkek kimliğinin önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle bıyığın seyrek olması ya da hiç olmaması, yara ve yanık izi olması ya da saçkıran gibi sebeplerle dökülmesi kişilerin sosyal hayatında sorunlar yaratabilmektedir. Günümüzde bıyık ekimi, farklı sorunlardan dolayı bıyık bölgesinde kıl çıkmayan erkekler için etkin bir yöntem olarak uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi kadın ya da erkek herkesin yaşadığı bir sorundur bu nedenle de tıp dünyası saç dökülmesine karşı her gün yeni bir yöntem geliştirmektedir. Saç dökülmesini iyileştirmek, kontrol altına almak ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlamak için kullanılan yöntemlerden biri de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Hemen İletişime Geçin...

Türkiye'de almak istediğiniz tedaviniz için bizimle iletişime geçin. Tedaviniz için yapılması gereken her konuda sizlere yardımcı olalım.