Vücud Estetiği

Liposuction

Fazla yağlar egzersiz ve diyete direnç gösterirler ve vücudun her bölgesinde bulunabilirler. Liposuction, bölgesel olarak biriken yağların vücuttan uzaklaştırılması ve vücudun şekillendirilmesi amacıyla yapılan bir operasyondur. Bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction operasyonu çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Günümüzde lazer, ultrasonik lipoliz ve radyofrekans lipoliz gibi teknolojiler ile geleneksel liposuction’dan daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Karın ve bel çevresi, kalçalar, uyluk iç ve dış yanı, boyun, üst kol gibi bölgesel yağlanmalara açık bölgeler en çok liposuction yapılan bölgelerdir. Kişiler liposuction işlemiyle orantısız vücut hatlarından kurtulabilir ve normal hayatlarına hızla dönebilirler.

Tüp Mide

Popo Kaldırma

Estetik bir kalça (popo) görüntüsü ve ince bir bel her zaman vücut estetiğimizin önemli bir parçası olmuştur ve tüm kadınların hayalidir. Ancak yaşlanma, genetik faktörler, yer çekimi, sık kilo alıp verme ve hamilelik gibi durumlar popo şeklinin ve kalça kavisinin estetik olarak bozulmasına sebep olabilir. En sık görülen problemler poponun aşırı büyümesi, hacmini kaybederek düzleşmesi, sarkması, bel-popo kavisinin kaybolmasıdır. Egzersizler, bakım ve bilinçli beslenme eğer kişilerin kalça yapısı güzel ise estetik görünümün ortaya çıkarılmasında ve korunmasında yeterli olacaktır. Ancak kalça yapısı kalıtsal olarak istenmeyen bir şekildeyse popo kaldırma estetiği ile etkili bir sonuç elde edilebilir. Popo kaldırma estetiği farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağına doktor muayenesinde hastanın ihtiyacına ve estetik tercihlere bağlı olarak karar verilir.

Genital Estetik

Genital estetik ameliyatları, kadınların vajina-vulva bölgesinde meydana gelen ya da doğuştan olan şekil bozukluklarının, düzeltilmesini sağlayan ameliyatlardır. Bu bölge ile ilgili sorunlar psikolojik olarak evlilik hayatını etkilemekte, çiftler arasındaki iletişim problemleri doğmasına sebep olmaktadır. Kadının cinsel organını estetik bulmaması, yanlış anlaşılma, utanç, çekingenlik gibi duyguları tetiklemekte ve bu cinsel hayata olumsuz yansıyabilmektedir. Sıkça sosyal problemlere yol açabilen vajinal estetik bozukluklarının giderilmesi ve hastaların arzu edilen görünüme kavuşabilmeleri için genital estetik yöntemleri kullanılabilir.

Kol Germe

Vücut estetiği ile ilgili en sık rastlanan şikayetlerden biri de kol derisinin sarkmasıdır. Yaşlanmanın ve yer çekiminin etkisiyle, derimizin elastikiyeti ve deri altı yağ dokusu azalır. Bunun yanında genetik, fazla kilo alıp-verme, güneşe fazla maruz kalma gibi etkenler de deri altı dokusundaki gevşemeyi hızlandırır. Üst kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru olan deride sarkmaya sebep olur. Kol germe ameliyatı bu tip sarkmalara etkili bir çözüm getiren bir uygulamadır.

Karın Germe

Hamilelik, sürekli kilo alıp verme gibi sebepler karın kaslarının esnemesine, derisinin sarkmasına ve üzerinde çatlaklar oluşmasına yol açabilir. Esneme ve sarkmalardan sonra derimizin toparlanma becerisi genetik faktörler tarafından belirlenir. Bunun yanında karın bölgesindeki sarkmalar diyet ve egzersizle de düzelme göstermezler. Karın germe ameliyatı bu bollukları gidermek için uygulanabilecek en etkili çözümdür. Karın germe ameliyatında deri ve deri altı yağ dokusunun çıkarılması ve kasların sıkılaştırılması amaçlanır ve karın bölgesi sarkıklığında ciddi bir düzelme sağlayabilir.

Boy Uzatma

Çarpık bacaklar, bacaklar arasındaki eşitsizlik yüzünden oluşan fonksiyonel bozukluklar, boy kısalığı günümüzde İlizarov yöntemi ile tedavi edilebilen ortopedik problemlerdir. Bu yöntem sayesinde bacaklardaki uzunluk farkı; kısalık telafisi, uzun bacağın kısaltılması ve kısa bacağın uzatılması ile eşitlenebilmektedir. İlizarav yöntemi ayrıca kemik kırıklarında kaynamama sonucu meydana gelen yumuşak doku kaybı, eğrilikler ve kısalıkların tedavisinde de başarı ile uygulanmaktadır.

Hemen İletişime Geçin...

Türkiye'de almak istediğiniz tedaviniz için bizimle iletişime geçin. Tedaviniz için yapılması gereken her konuda sizlere yardımcı olalım.