Yüz Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ile buruna yüz hatları ile uyumlu, doğal ve estetik bir görünüm; solunum yollarını daraltan deformasyonların ortadan kaldırılmasıyla “rahat bir nefes” sağlanmaktadır.

Burun estetiği operasyonlarından sonra kısa sürede iyileşme sağlanmakta, konuğumuz hem estetik hem de fonksiyonlarını yerine getiren sağlıklı bir buruna kavuşmaktadır.

Dudak Estetiği

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak her kadının isteyeceği bir ayrıcalıktır. Çekiciliğin, doğurganlığın, dişiliğin ve en önemlisi güzelliğin olmazsa olmazlarından biri dudaklarımızdır.Yüzde güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan dolgun dudaklara sahip olmak sebebi ile yapılan estetik operasyonlarıdır.

Gamze Estetiği

Cerrahi olarak gamze oluştururken de aslında yapılan dokuyu destekleyen kasa hasar verilerek doku çökmesi sağlamaktır.

İnsan ihtiyaç ve taleplerine göre gelişen ve şekillenen tıp, kişisel çekiciliğini artırmak için de çözüm üretiyor. Son zamanların yeni modası gamze estetiği ise kadınlarda yanak, erkeklerde çene gamzesi 15 dakika kadar kısa bir operasyonla yaratılabiliyor. Popo üstünde (bel gamzeleri) de oldukça yaygınlaşmakta olan bir gamze estetiği türüdür.

Kaş Kaldırma

Kaşlarımız yüz mimiklerimizin oluşmasına katkı sağladıkları için, yüz estetiği açısından büyük önem taşırlar. Görünüşümüz, yüz ifademiz ve sosyal hayatımızda etkileri büyütür. Kaşlarımızın sarkmasının ana nedeni yaşlanma olsa da, kaşlar, doğuştan aşağıda, gözleri perdeleyen ya da göz ve kaş arasında oransız bir mesafe bırakan bir yapıda olabilirler. Kaş kaldırma estetiği, hangi sebeple olursa olsun sarkan ve kişinin yüz ifadesini dolayısıyla sosyal hayatını etkileyen kaşların revize edilmesini amaçlar.

Göz Kapağı

30’lu yaşlarda alın ve kaşların sarkması yüzdeki yaşlanmayı başlatır. Bu durum göz kapağı derisinin bollaşmasına neden olur. Kişilerin yaşı ilerledikçe, üst göz kapaklarındaki kaslar incelir ve göz kapağı derisindeki bolluk daha da artar. Alt göz kapağı ise yaşın ilerlemesiyle yanaktaki yağ dokusu ve yer çekiminin etkisiyle sarkmaya başlar. Bu durum alt göz kapağı derisinin incelmesine ve kaz ayağı denilen çizgilerin belirmesine neden olur. Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ, kas, deri dokusunun çıkarılması sayesinde, göz çevresi bölümlerinin gerginleştirilmesidir. Göz kapağı estetiği cerrahi bir uygulamadır ve bu uygulamayla kişilerin sarkmış, içe veya dışa dönmüş göz kapakları, torbalanmalar, göz çevresi kırışıklıklarının düzeltilerek, kişilerin daha genç ve dinç bir görünüme kavuşması amaçlanır.

Yüz / Alın / Boyun Germe

Yüz germe ameliyatının amacı yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırmaktır. Yüzün ve elmacık kemiklerinin bütün olarak gerilmesi için yapılır. Başka estetik işlemlerle birlikte kombine edildiği durumlarda hastanın daha genç ve canlı görünmesine faydası olabilir. Yüz germe ameliyatı hastanede ve bir anestezi uzmanının gözetiminde yapılır. Ortalama 2 – 2,5 saat sürer.

Kepçe Kulak Estetiği

Kulakların görünümü yüz estetiği açısından önem taşır. Büyük kulaklar bazı toplumlarda güzellik göstergesi olarak görülse de özellikle çocuklarda dalga geçilme, arkadaş çevresinden dışlanma gibi istenmeyen durumları ortaya çıkarabilir. Çocuklarda şekil bozukluğu dışında bir rahatsızlık yoksa bu durum 6 yaşından itibaren yapılabilecek bir operasyonla düzeltilebilir. Bu yaşta yapılan bir operasyon, çocuk psikolojik olarak henüz durumun farkında olmadığı için sorunu erkenden çözebilir. Kepçe kulak estetiği riskli bir uygulama değildir ve erişkinlerde de kepçe kulak düzeltme ameliyatının herhangi bir sakıncası yoktur.

Hemen İletişime Geçin...

Türkiye'de almak istediğiniz tedaviniz için bizimle iletişime geçin. Tedaviniz için yapılması gereken her konuda sizlere yardımcı olalım.